Reguli generale !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Reguli generale !

Mesaj Scris de T0X1C la data de Mier Iul 27, 2011 11:02 am

1. RESPECTATI membrii de pe forum . Nu este necesar sa fiti de acord cu toata lumea , iar critica constructiva si deschisa este incurajata , dar , sa pastram toate acestea la un nivel matur . Neputinta de a respecta membrii va rezulta cu UN SINGUR avertisment . Incalcarea avertismentului va rezulta in BAN .

2. Pentru a tine forumul organizat , va rugam sa folositi functia de Cautare . Daca spam-ul din partea unui membru devine o problema , acesta va fi suspendat pe o perioada determinata de timp . Continuarea incalcarii regulilor va duce la BAN .

3. Este interzisa postarea de link-uri catre site-uri gen warez/torrents/etc. in mesaje si/sau semnaturi ! Folositi functia de PM pentru asa ceva .

4. Fara dublu-triplu-cvatruplu-enspeemiitiplu posting , butonul Edit este acolo cu un scop !

5. Don't feed the trolls ! Trolling is allowed , but keep it at a decent level !

6. Doriti sa deveniti moderator ? Va rugam nu trimiteti PM-uri moderatorilor/adminilor cerand acest lucru . Deveniti un membru activ al comunitatii iar noi vom observa acest lucru . Moderatorii noi vor fi acceptati pe baza contributiei adusa comunitatii , vechimea inregistrarii si orice alte lucruri relevante pentru miscare .

Urmariti aceste simple reguli si nu vor exista probleme iar comunitatea va ramane organizata , respectuoasa si productiva !

NU SUSTINEM VIOLENTA SAU ACTIUNILE ILEGALE !

ACEASTA NU E ESTE O COMUNITATE DE HACKTIVISTI

Chiar daca unele idei sunt de origine hacktivista , aceasta nu este o comunitate care se ocupa cu aceasta forma de protest . Suntem o comunitate bazata strict pe proteste online si in strada !

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Diplomatia privind abuzurile

Scopul forumului este de a asigura exprimarea libera intr-o cantitate egala .
Acestea fiind zise , vom implementa totusi Moderatori pentru a asigura egalitatea fiecaruia .
Pentru a ne asigura ca toata lumea este tratata in acelasi mod , vom implementa regula "Trei lovituri si ai iesit"

Prima lovitura - BAN 24 de ore
A doua lovitura - BAN 10 zile
A treia lovitura - BAN permanent

Fiecare membru are dreptul de a raporta orice abuz , iar administratorii sau moderatorii vor analiza situatia .

AMENINTAREA DE ORICE NATURA NU ESTE TOLERATA SI VA REZULTA IN BAN PERMANENT

tl;dr - purtati-va corespunzator "celor 7 ani de acasa" si totul va fi OK .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Momentan cam atat .
Adminii isi permit sa schimbe regulile , va aparea un anunt de fiecare data cand se va intampla asta .
T0X1C
Admin

Data de inscriere : 27/07/2011

Sus In jos

Re: Reguli generale !

Mesaj Scris de Idle la data de Dum Sept 18, 2011 12:40 pm

Am citit regulile și sunt perfect de acord cu ele. Am totuși o întrebare. Dacă spunem că nu susținem acțiunile ilegale ce vom face când, aici în România, protestele nu vor mai fi permise decât cu aprobare și doar la distanțe mari de locurile vizate?
După cum știți există un proiect de lege care își propune să restrângă drepturile de a protesta.
Eu sunt de părere că anumite legi care sunt imorale și antidemocratice trebuie încălcate. Mai mult, ele trebuie schimbate.
În privința violenței sunt total de acord, nu îmi place. Totuși aș face o diferență între violență și acțiune în forță. Dacă nici o persoană nu are de suferit, ci doar unele bunuri materiale, eu consider că aceea nu e violență.

Idle

Data de inscriere : 18/09/2011

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum