Aveam sau nu aveam nevoie de scut anti racheta ? sau ce se ascunde in spatele acestei operatiuni !!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Aveam sau nu aveam nevoie de scut anti racheta ? sau ce se ascunde in spatele acestei operatiuni !!

Mesaj Scris de AnonHeXoR la data de Dum Sept 25, 2011 4:46 pm

Din cate am vazut in ultima vreme se tot vehiculeaza problema scutului antiracheta amplasat pe teritoriul tari noastre ,se pare ca Rusia si Serbia se simt amenintate si treaba e chiar pe buna dreptate . ( 200Km intre Serbia si Scutul antiracheta )
Se stie ca Rusia este o forta in domeniul armamentului nuclear.
Domnul presedinte Basescu se pare ca a facut o mare prostie prin semnarea acordului ne-a cam bagat in probleme grave ..,ori cum el trece peste legile fundamentale si nu tine cont de parerile noastre ale populatiei ,care si asa este destul de oropsita din cauza a cea ce a facut in decursul aniilor cu hotia si manevrele lui si ale celorlalti guvernanti ,care cred ca totul este al lor si ca totul le apartine pentru ca decizile si legile stau in mainile lor .
Guvernul American se pare ca are un interes clar si ascuns cu aceasta operatiune , si nu suna deloc bine .

Credeti ca NATO in cazul unui conflict armat ar sari imediat in sprijinul nostru ?
Era necesara amplasarea de scut anti racheta in Romania ?
Domnu Basescu este posibil sa ne ascunda ceva ?
Este posibil ca acest lucru sa degenereze pe parcurs intr-un conflict armat intre tara noastra si Rusia ?

Trebuie facut ceva ca lumea sa deschida ochii odata .... si sa vada cine ne conduce cu adevarat ...,trebuie luata o atitudine serioasa si ferma si sa lasam frica deoparte ,nu trebuie sa ne temem pentru dreptul nostru de a afla adevarul si aparearea drepturilor noastre.

Va rog sa va spuneti opinile voastre si parerile in legatura cu aceasta problema si ce ar putea fi de facut in acest caz.
AnonHeXoR

Data de inscriere : 25/09/2011

Sus In jos

Re: Aveam sau nu aveam nevoie de scut anti racheta ? sau ce se ascunde in spatele acestei operatiuni !!

Mesaj Scris de altaryum la data de Vin Sept 30, 2011 2:48 pm

Salut,

La intrebarile de mai sus unele sunt greu de raspuns altele de la sine.Amplasarea unui scut anti racheta este pentru apararea trupelor NATO de un eventual atac fata de Rusia.Se stie ca acest NATO se furiseaza din ce in ce mai mult in coasta Rusiei si asta nu e bine de loc,cel putin eu cred ca aceste mutari sunt ca si un joc de sah.Acuma ori asteptam sa vedem cine muta si pune in sah pe cineva ori informam lumea de gravitatea aplasari unui scut anti racheta si miscarile pe care acest NATO le tot face de ceva timp.
Daca Basescu ascunde ceva este evident.Fiind marioneta bancilor vestice este absolut normal sa vedem astfel de manifestari aberante cand vine vorba de decizi luatea fara cap iar cand vine vorba de un eventual conflict nici nu vreau sa ma gandesc.Basescu oricum se joaca cu focul pentru ca nu el o sa se arda ci noi.

altaryum

Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Re: Aveam sau nu aveam nevoie de scut anti racheta ? sau ce se ascunde in spatele acestei operatiuni !!

Mesaj Scris de Idle la data de Lun Oct 03, 2011 6:21 am

La umbra oricărui scut se pot organiza atacuri.
Îmi pare rău că acest popor și-a pierdut suveranitatea în dauna băncilor și corporațiilor occidentale. O țară suverană și liberă și-ar fi întrebat poporul într-o chestiune legată de siguranța națională. Pe noi nu ne întreabă nimeni, noi suntem doar carne de tun.
Nu am fost întrebați nici dacă vrem să acceptăm baze militare străine în țară, nu am fost întrebați dacă suntem de acord cu închisori ale CIA, nu suntem întrebați dacă ne dăm acordul pentru acest sistem antirachetă, iar lista ar putea continua. Înseamnă că de fapt nu contăm. Alte țări, mai civilizate, nu au acceptat ce a acceptat România. Din păcate nu suntem decât o colonie.
Dar lucruirile nu trebuie să rămână așa - eu, noi, cei mai mulți, putem face schimbarea.

Idle

Data de inscriere : 18/09/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum